Jeg har bred erfaring innen lydteknikk og miksing, både live og i studio.

Livelyd:

Referanser:
- Nasjonal Jazzscene-Oslo, Teknisk ansvarlig (2013-)
- Blå, Oslo. Teknisk sjef (aug 2007-)
- Kanonhallen, Oslo. Teknisk ansvarlig (2010-)
- Internasjonalen, Teknisk ansvarlig (2013-)
- Christiania Teater. Teknisk ansvarlig (2012-2013)
- Nasjonal Jazzscene (2009-) (Ref: David Solheim)
- Kulturkirken Jakob (2012-) (Ref: Rune Børø)
- Oslo Plaza (2006-07) (Ref: Hansa Blomquist)
- John Dee, Rockefeller. (2005-07) (Ref: John Idar Bakke)
- Sentrum Scene, Oslo.(2005-07) ( Ref: Espen Mjølund)
- Musikkflekken, Sandvika.(2005-07) (Ref: Ove Borgersen)
- PA Compagniet, Drammen. (Ref: Bjørnar Tofteland/Ulf Larsen)
- Drammen Lyd (1994-1999) (Ref: Ingar Aabo/Rasmus Eide)
- LS Audio (2006-07), (Gerhard Herzberg)
- Amplifier (2006), Oslo.

Se samarbeidspartnere/cv for mer info


Møller Lyd :

Booking av teknikere og teknisk for-produskjon.
Nåværende kunder :

* Nasjonal Jazzscene-Oslo. Teknisk ansvarlig (2013-)
* Blå, Oslo. Teknisk ansvarlig (aug 2007-)
* Internasjonalen. Teknisk ansvarlig (2014-)
Dette utgjør ca 600 konserter og 1000 tekniker dagsverk pr år.

Tidligere kunder:
* Kanonhallen, Oslo. Teknisk ansvarlig (2010-2015)
* Christiania Teater. Teknisk ansvarlig (2012-2013)
* Folketeateret ved Scene Kvelder (2012-2013)
* Oslo World Music Festival. Teknisk ansvarlig (2015-)



F.O.H. for bla:

Pop/Rock
Unni Wilhemsen, Vidar Busk, Sondre Lerche, WigWam, Chairlift (US), Maria Taylor (US), Rumer (UK), Rubies (US), Laura Marling (UK), Kleerup (SV), Stein Torleif Bjella, Hilde Marie Kjersem, James Yorkston (US) Oscar Danielson (SV), Karin Park, The Jai-Alai Savant (US), Morten Abel (event), Samsaya, Jo Næsbø, Heine Totland, Dylan Mondegreen, Ornand Altenburg, Soko (Fr), PowPow, Piston LTD, Asle Beck, Forro In The Dark(Brazil), Lionheart Brothers, Vapnet (Se), The Little Hands of Asphalt, Queendom, Christer Wulff, Marius Ergo, Casiotone (US), Jono el Grande and the Luxury Band, Monomen, Ariel Pink (US), Deerhof (US), Bladed, Rein Alexander, Paulo Vinaccia, Asha Ali (S), Chand, Robert Post, Lars Lillo Stenberg, Therese Aune, Marte Wullf, Egil Olsen, LoneLady (UK), Håvard Rem , Hans Erik Dysvik, Gisle Børge Styve Trio, Anita Skorgan m. band, Hilde Marie Kjersem

Jazz
Artic Mood, Marilyn Mazur Group (DK/SV), Marilyn Mazur Celectial Circle (John Taylor (UK), Josfine Cronholm (SV), Anders Jormin(SV)),Charlie Haden Quartet West, Driving Miles, Helge Lien Trio, The Real Thing, Bugge Wesseltoft, Eivind Aarset, Arve Henriksen/Jan Bang/Erik Honoré, Jason Rebello (Sting, Jeff Beck, Wayne Shorter) (US), Håkon Kornstad "Maryland", Jakob Buchanan Kvartett/Marilyn Mazur (DK), Torbjørn "Folke" Zetterberg (SV), Petter Wettre, Puma, Rangar Bjerkreim, Tomas Strønen, Tine Ting Helset, Kåre Kolve kvartett, Josef Van Wissem (NL), Hauschka (DE), Supersonic Rocketship, Randi Tytingsvåg, Hilde Louise Asbjørnsen, Jørn Øien Trio, Tora Augestad, Zapp String Quartet (NL), Metier (IRL), Yves Robert Trio (FR), HDV Trio (Østerr), Nickelsen/Nylander/Strømme, Vidar Johansen Kvartett, Calle Neumann div storband, Bjørn Klakegg, Mari Kvien Brunvoll, Nic Bärtsch (CH), Espen Eriksen trio,SplashGirl, Dag Arnesen Trio,Håvard Stubø Kvartett, Knut Riisnes, Ernie Watts (US), Alan Broadbent(US), Rodney Green(US), Håvard Wiik, Majken Christiansen (DK), Shannon Mowday Ensenble (ZA), Eyolf Dale Trio, Anja Eline Skybakmoen, Bjørn Kjellemyr, Georg Wadenius, Henning Gravrok, Kosmonaut, Alexander Von Schlippenbach (DE), The Indian Core, Jonas Kullhamar (SV), Bjørn Alterhaug Kvintett, Vigleik Storaas, Kjersti Huke, Frode Nymo, Solveig Slettehjell, Karl Seglem Quartet, Jon Christensen, Karin Krog, John Surman, Ingebrigt Håker Flaten, Sagstuen, Anthony Pateras (Austr), Thomas Lehn (Germ), John Pål Inderberg, Stein Inge Brækhus, Paolo Fresu (It), SubTrio, Hedvig Mollestad Trio, Building Instruments, Jørn Øien Trio, Steve Swallow,Northern Arc, Børge Petersen Øverleir,Laila Dalseth, Frode Thingnæs, Mathias Eick, Kosmonavt, Theo Bleckmann «Hello Earth» (US), Maria Joao/Mario Laghina (Port), Joe Lovano, Albatrosh med Hilde Sofie Tafjord og Lene Grenager, Dr.Lonnie Smith Trio (US), Meadow (Taylor/Brunborg/Strønen), Aagre/Honoré, Seval (US/SV), Morning Has Occurred, Steve Gadd (US), Michael Blicher (DK), Dan Hemmer (DK), Yuri Honing Quartet (NL), Lisa Dillan, Ingar Zach/Augusti Fernandez,

Electronica
Yacht (US), High Places(US), Henrik Schwartz (DE), Next Life, Soup, Girl Talk (US), Juan Maclean LCD Soundsystem (US), Atmosphere (US), Fuck Buttons (US), Telephate (US), Vladislav Delay (Fin),

HipHop/Rap
Paperboys, Gatas Parlament, Kool Keith/Kutmasta Kurt (US), Sage Francis (US), Mapei (Sv), Yo! Majesty (US), Army of the Pharaohs (US)

Blues/Soul
Vidar Busk og Amund Maarud for NRK, Noora Noor, Rita Engerdalen, Julie Dahle Aagård, Knut Reiersrud, Stein Urheim Trio, Inger Lise Rypdal, Hank von Helvete, Bretton Woods,

World/div:
Mari Boine, Dhafer Youssef,
Huur Huun Tu (Mongolia), Casablaca Soul Explocion (Marokko), Forro In The Dark(Brazil), Eplemøya Songlag, Niko Valkepää, Georg Buljo, Annbjørg Lien, Henning Sommerro, Angham Al-Rafidain Ensemble(Irak), Hallvard Bjørgum,Sigurd Brokke, Susanne Sapf (Germ),


Stand up: Raske Menn, Herodes Falsk, Herborg&Hope, Thomas og Harald (Senkveld), By og Rønning, Linn Skåber, Kristine Koth, Queendom, Øystein Bache og Rune Gokstad (NRK) m.fl.

Konferanse/events: MTV, IBM, KLP, Wyeth, Gjensidige, Nobels Fredspris, Aker Kværner, Nordisk Ministerråd, DNB Nor, Helse og Sosialdirektoratet, Utenriks Departementet, Pfizer, YS (Yrkesorganisasjonenes Sentralforbund), Skagen Fondene, SAS, Joico,NM i kroppbygging, Universitetet i Oslo, Natt&Dag. Telenor, Aschehougs forlag, Hydro, Statoil-Hydro, Idar Vollvik,
Ingebrigt Steen Jensen, Jens Stoltenberg, Kjell Magne Bondevik, Erik Solheim, Gerd Liv Valla, Paul Wolfowiitz, Kåre Vallebrokk, Odd Roger Enoksen, Jonas Gahr Støre, Kristin Halvorsen, Lars Monsen, Kåre Konradi,
Mariann Aas Hansen, Tommy Steine, Terje Svabø,
Sturla Berg-Johansen, Sevaag, Kagge forlag, Discovery Channel, Morgenbladet, Ruter, Aller Media, NATO, Nobel, UD, Betonmast, Vann&Avløpseteten, Selvaag, m.fl.

Teater:
«My fair Lady» Folketeateret 2012,
Apekvinnen Jakob Kirke -13,





Studiotekniker:

* Namgar ( Buryatia/Russland) Live at Riddu Riddu (cd 2014)
* Unni Wilhemsen "7" ( cd 2010)
* Unni Wilhemsen "Til Meg" ( cd 2006)
* Vidar Busk : Preprod / idéverksted, 3 plater.(1999-2006)
* ODDASAT ( alle jingles 2005) m. Roger Ludvigsen
* Mari Boine "Remixed" (2001)
* Eget studio (Logic på Mac) (1998-)
* Amper Tone (24 t analogt / pro-tools) ref: Johnny Skalleberg (2001--)
* Gordon Studio (nå Subchannel) (24 t analogt / logic) ref: Thomas Sørlie
* Atle Karlsen (Dumdum-Boys)
* Backstreet Girls Tribute, I.Hammer/V.Busk (2006)
* Espen Thoresen (radio jingles, 2003)
* Guitarmageddon ( Vidar Busk , Kid Andersen, Junior Watson ) ( 2005)
* Ingvild Hammer "I Hammer" (2001)
* Kari Rueslåtten "Pilot" (2002)
* Kjartan Kristiansen (Dumdum-Boys)
* Morris (Geir Sundstøl) "Ingen ringere enn... " (2002)
* Nils Gaup "Aigi", dokumentar for NRK (2004)
* Barnetimeboka NRK (2001) m. Geir Sundsøl, Jo Nesbø og Mads Ousdal.
* Odd Norståga "Uhu" NRK (2002) "Napoleons sang"
* 30-40 plate/single produksjoner for mindre kjente norske band.(Cinnamoon,Nocturnal Breed,
Zection 8 m.m)







--------Soundcraft---------